Administratorzy Strony szanują prywatność swoich Użytkowników. Więcej o plikach cookies i ochronie danych osobowych przeczytasz tutaj. 

Wrocław, Hala Stulecia

20 - 22.04.2018

Hamowanie na ostrym kole

ZAWODY W HAMOWANIU NA OSTRYM KOLE

Konkurencją, którą przygotowaliśmy dla Was na sobotę 21 kwietnia będą zawody w hamowaniu na ostrym kole, czy tak zwane skidy. Wbrew nazwie, konkurencję wygrywa ten, kto wyhamuje najpóźniej, czyli zrobi najdłuższy “skid” (ślizg) na asfalcie. Jak wiecie ostre koło nie posiada standardowych hamulców. Jedyny sposób na zatrzymanie roweru to zablokowanie tylnego koła stawiając opór pedałom, które ani myślą przestać kręcić się gdy tylne koło jest w ruchu. Przy utrzymaniu odpowiedniego środka ciężkości, można tak zablokować tylne koło, że będzie ono sunąć po asfalcie nie kręcąc się ani przez chwilę.

Skidy to bardzo spektakularna i popularna konkurencja wśród miłośników ostrego koła. Najlepsi zawodnicy “skidują” po ponad 100 metrów pozostawiając po sobie ślady startych opon na asfalcie. Zapewniamy emocjonalne widowisko, któremu nierzadko towarzyszą spektakularne, acz niegroźne wywrotki.

Startujemy w sobotę, o godz. 12:00

Regulamin zawodów dostępny jest poniżej, a zapisy odbywają się w biurze zawodów od godz. 11:00

POBIERZ - REGULAMIN ZAWODÓW HAMOWANIA NA OSTRYM KOLE

POBIERZ - ZGŁOSZENIE OŚWIADCZENIE RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH

POBIERZ - OŚWIADCZENIE RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH