I edycja Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego dobiegła końca! Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność i zapraszamy na rowerowe święto w 2018 roku!

Wrocław, Hala Stulecia

20 - 21.05.2017

Zawody w hamowaniu na ostrym kole

ZAWODY W HAMOWANIU NA OSTRYM KOLE

Konkurencją, którą przygotowaliśmy dla Was na sobotni wieczór 20 maja będą zawody w hamowaniu na ostrym kole, czy tak zwane skidy. Wbrew nazwie, konkurencję wygrywa ten, kto wyhamuje najpóźniej, czyli zrobi najdłuższy “skid” (ślizg) na asfalcie. Jak wiecie ostre koło nie posiada standardowych hamulców. Jedyny sposób na zatrzymanie roweru to zablokowanie tylnego koła stawiając opór pedałom, które ani myślą przestać kręcić się gdy tylne koło jest w ruchu. Przy utrzymaniu odpowiedniego środka ciężkości, można tak zablokować tylne koło, że będzie ono sunąć po asfalcie nie kręcąc się ani przez chwilę.

Skidy to bardzo spektakularna i popularna konkurencja wśród miłośników ostrego koła. Najlepsi zawodnicy “skidują” po ponad 100 metrów pozostawiając po sobie ślady startych opon na asfalcie. Zapewniamy emocjonalne widowisko, któremu nierzadko towarzyszą spektakularne, acz niegroźne wywrotki.

Startujemy w sobotę, o godz. 16:00 - zaraz po zawodach cargo bike'ów

Regulamin zawodów dostępny jest tutaj, a zapisy odbywają się w biurze zawodów od godz. 9:00 do 15:00

POBIERZ – REGULAMIN ZAWODÓW W HAMOWANIU NA OSTRYM KOLE

Informacje o innych zawodach organizowanych w ramach DFR znajdziecie tutaj: SPRAWDŹ CO PRZYGOTOWALIŚMY