I edycja Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego dobiegła końca! Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność i zapraszamy na rowerowe święto w 2018 roku!

Wrocław, Hala Stulecia

20 - 21.05.2017

PIKNIK I KINO

Jeśli zaczynać weekend pełen atrakcji to tylko w najlepszym towarzystwie i w świetnej atmosferze, dlatego już w piątek, 19 maja 2017 roku zapraszamy Was na piknik i kino plenerowe pod wrocławską Halą Stulecia! Nad filmową ucztą rowerową czuwa ekipa BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych, która zaprasza na festiwalowy przegląd filmów o tematyce rowerowej. Będzie to przedsmak tego, co szykuje BIKE DAYS na rowerowy czerwiec w mieście. Bądźcie z nami! Partnerem kina plenerowego są Koleje Dolnośląskie S.A.

Na inauguracyjny seans pod chmurką zapraszamy już w piątek, ale nasi filmowi eksperci przygotowali dla Was festiwalowe projekcje przez cały weekend. Dzięki temu poznacie bliżej kulturę cyklistów w Polsce i na świecie, a także atmosferę największego filmowego festiwalu rowerowego w kraju. Piątkowy wieczór będzie można spędzić w naszym rowerowym kinie, odwiedzić strefę food trucków i obejrzeć pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Miejsca dla wszystkich chętnych nie zabraknie!

Plan projekcji będzie w całości dziełem ekipy BIKE DAYS -  Organizatorów przez duże „O”, którzy zadbają o to, abyście się świetnie bawili i wkręcili w rowerowe klimaty! A to nie koniec atrakcji, bo  po majowych projekcjach na DFR, BIKE DAYS zabierze Was w kinową podróż także w czerwcu!  Już dziś zapraszamy na BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych, który 8-11 czerwca odbędzie się już we Wrocławiu. Tym razem pod hasłem: CHODŹ NA ROWER - do czego Was bardzo zapraszamy!

Poznajcie ekipę Bike Days!

Bike Days Festiwal Filmów Rowerowych: www.bikedays.pl

FB: Bike Days na Facebooku

 

PLAN PROJEKCJI - PIĄTEK 19.05.2017

18:00 - rozpoczęcie pikniku na placu pod Iglicą (foodtrucki)

21:00 - pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej "Mikro i makro kosmos"

21:40 - 22:15 - pokaz filmu Arrival

Arrival, reż. The Coastal Crew, USA, Kanada 2013, 35 min

Anthill Films zaprasza do swojego świata, w którym zaprezentuje nowe, radykalne pokolenie riderów i filmowców. Staniemy twarzą w twarz z różnorodnością stylów, scenerii i ujęć. Nowe, nieprzetarte szlaki i bezbłędnie uchwycona natura znana tylko najlepszym zjazdowcom. Na ekranie wystąpią mistrzowscy ekwilibryści, m.in.: Steve Smith, Logan Peat, Mitch Ropelato, Ryan Howard, Matty Miles, Bernardo Cruz, Kyle Norbraten, Dylan Dunkerton i Curtis Robinson.

 

22:20 - 23:20 - pokaz filmu Melons, Trucks Angry Dogs

Melons, Trucks Angry Dogs, reż. Kristian Ansand Martin Gilluck, 2014 Niemcy, 56′

Daleko. Samotnie. Na głodnego. Kamera śledzi zmagania trzech uczestników wyścigu transkontynentalnego, którego trasa prowadzi z Londynu do Stambułu. Recep, Yesil i Erik w ciągu dwóch tygodni muszą pokonać 3100 km, wznieść się na ponad 30 tysięcy metrów i przekroczyć 14 granic państwowych. Dystans 200 km dziennie bez wsparcia, jadąc drogą własnego wyboru w dzień i w nocy, w deszczu i palącym słońcu. Są momenty zwątpienia, opuszczone ramiona, zwieszone nosy i łzy bezsilności, ale całość zdecydowanie motywuje i ma sporo umiejętnie dozowanego humoru. Zapamiętajcie tytuł i uważajcie na trasie na wściekłe psy.

 

To jednak nie koniec kinowych atrakcji! W sobotę i w niedzielę ekipa Bike Days zaprezentuje blok kilkunastu filmów krótkometrażowych, aby każdy, kto zdecyduje się przysiąść w sali kinowej we wnętrzach Hali Stulecia, mógł obejrzeć choć kilka produkcji w całości. Rozpiętość tematyczna będzie niezwykle szeroka, dotknie właściwie każdego zagadnienia, z jakim kojarzyć się może rower. Zobaczymy imponujące popisy zjazdowców MTB, kolarskie ściganie, przepalanie nóg na welodromie i ostrokołowe eskapady w mieście i poza nim.

Serdecznie zapraszamy w imieniu swoim, Bike Days i partnera wydarzenia: