I edycja Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego dobiegła końca! Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność i zapraszamy na rowerowe święto w 2018 roku!

Wrocław, Hala Stulecia

20 - 21.05.2017

Strefa podróży

Znamy już finałową piątkę podróżników, którzy w sobotę, w godzinach od 12:00 do 16:00 powalczą o atrakcyjne nagrody! Zapraszamy do Strefy Podróży gdzie będziecie mieli okazję posłuchać o wyprawach rowerowych zapaleńców, poznać świat z perspektywy dwóch rowerowych kół i dowiedzieć się ile pracy i zaangażowania wymaga zorganizowanie wyprawy rowerowej z prawdziwego zdarzenia. Nad całością wydarzenia czuwa Marcin Jakub Korzonek, dziennikarz, podróżnik, fotograf i ekspert od rowerowych eskapad. Zapraszamy!

Finaliści, który w sobotę zaprezentują swoje relacje z rowerowych wypraw to: Łukasz Kubik, Anna Kobus, Wawrzyniec Kuc, Rafał Gręźlikowski i Dariusz Dziewulski. Serdecznie gratulujemy dotarcia do wielkiego finału i życzymy powodzenia w konkursie.

PROGRAM STREFY PODRÓŻY:

 • 12:00 – 12:30 – Łukasz Kubik – Od domu do domu, czyli na dwóch kółkach z Bieszczad do Wrocławia

 • 12:40 – 13:10 – Anna Kobus – Deltą Mekongu do Angkor Wat! Czyli Kambodża i Wietnam rowerem

 • 13:20 – 13:50 – Wawrzyniec Kuc – Projekt VR 2017 – Na rowerze w najzimniejszym miejscu Świata

 • 14:00 – 14:30 – Rafał Gręźlikowski – Zimowa wyprawa rowerowo-zamkowa podróżnika z jedną nogą

 • 14:40 – 15:10 – Dariusz Dziewulski – Dookoła świata
 • 15:20 – 15:50 – Marcin Korzonek – Polska Prosto Rowerem 2016 – w linii prostej z południa na północ Polski

 • 15:50 – 16:00 – ogłoszenie wyników konkursu na najciekawszą relację z wyprawy rowerowej

 • Przypominamy, że Partnerami i Sponsorami Strefy Podróży są: IMMOTION – sieć specjalistycznych sklepów rowerowych: www.im-motion.pl, Harfa Harryson: www.harfa-harryson.com.pl , Bike&Cook – Kulinarny Poradnik Rowerzysty: https://www.facebook.com/bikeandcook/ oraz wRower.pl i rowertour.pl

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Jeśli jesteście aktywnymi sakwiarzami, Dolnośląski Festiwal Rowerowy to także doskonała okazja, aby pochwalić się swoimi podróżniczymi osiągnięciami. Przygotowaliśmy dla Was konkurs na najciekawszą prezentację z wyprawy rowerowej. Prezentacje należy zgłaszać do 11 maja.

  Regulamin konkursu dostępny jest do pobrania tutaj:

  POBIERZ – REGULAMIN KONKURSU
  POBIERZ - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

  Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  O wszelkich dodatkowych informacjach na temat konkursu będziemy informować na stronie www.festiwalrowerowy.eu Do wygrania w konkursie są cenne nagrody: sakwy, U-locki, oświetlenie rowerowe, prenumeraty „Rowertour”.

   

  Nad Strefa Podróży i konkursem będzie czuwał Marcin Jakub Korzonek, wrocławski podróżnik rowerowy, redaktor naczelny www.wrower.pl , autor m.in. wyprawy „Polska Prosto Rowerem 2016”, w trakcie której przejechał kraj wzdłuż południka 18°10”.

  Część podróżnicza festiwalu odbędzie się w sobotę, 20 maja, w godz. 12.00-16.00.