I edycja Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego dobiegła końca! Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność i zapraszamy na rowerowe święto w 2018 roku!

Wrocław, Hala Stulecia

20 - 21.05.2017

Daj się wkręcić w rowerowe szaleństwo w Hali Stulecia! Dolnośląski Festiwal Rowerowy to pierwsza edycja święta rowerzystów.

Dolnośląski Festiwal Rowerowy to pierwsza edycja święta rowerzystów i pasjonatów aktywnych form spędzania wolnego czasu na dwóch kołach, w regionie uznawanym za rowerową stolicę Polski. To połączenie imprezy wystawienniczej z kongresem rowerowym oraz atrakcjami sportowymi. Na jeden majowy weekend (20-21.05.2017) zamienimy wrocławską Halę Stulecia w strefę dobrej, rowerowej zabawy.

Festiwal skierowany jest zarówno do osób, które uprawiają kolarstwo zawodowo, jak i amatorsko oraz do tych, którzy rower traktują jako świetną formę wypoczynku, środek transportu, okazję do poznawania i odkrywania uroków tej bliższej i nieco dalszej okolicy.

 • kilkanaście tysięcy gości
 • ponad 100 wystawców
 • prezentacje turystycznych regionów
 • 2 dni prelekcji i debat
 • spotkania z mistrzami
 • porady ekspertów
 • kilkanaście wydarzeń sportowych: wyścigi, treningi
 • piknik
 • strefa food trucków
 • pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej
 • gry i zabawy dla dzieci

A przede wszystkim:
rowery, rowery, rowery… i wszystko co z nimi związane!

To nie przypadek, że spotykamy się w majowy weekend w Hali Stulecia. Wybraliśmy dla Was najlepszy moment na zaplanowanie wakacyjnych aktywności i w jednym miejscu – wyjątkowym kompleksie Hali Stulecia - chcemy pokazać potencjał i frajdę jaką można czerpać z rowerów. Bez względu na to czy jesteś zawodowym kolarzem, miejskim cyklistą, a może marzy Ci się wyprawa rowerowa z sakwami na drugi koniec Polski – z nami nie będziesz się nudził!

Do Waszej dyspozycji oddajemy m.in. ekspertów, którzy pomogą dopasować niezbędny sprzęt, podpowiedzą m.in. czym się kierować przy jego wyborze, jak poruszać się bezpiecznie po drogach oraz jak zaplanować dłuższe rowerowe wyprawy. Zaopatrzeni w niezbędną wiedzę teoretyczną będziecie mogli zapoznać się z ofertą turystyczną dolnośląskich gmin oraz sprawdzić w praktyce jaką przyjemność sprawia aktywność fizyczna.

Co ważne, widzimy się we Wrocławiu - stolicy województwa dolnośląskiego walczącej o tytuł Zielonej Stolicy Europy 2019. Użytkownicy rowerów biją tu co roku rekordy przejechanych kilometrów, wypożyczonych rowerów miejskich i realizują kolejne rowerowe inicjatywy w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Poznajcie rowerowy Wrocław – gospodarza Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017, miasto spotkań, krasnoludków i magicznego klimatu.

Sprawdź co przygotowaliśmy!

TARGI TURYSTYCZNO-ROWEROWE

Rowery, wyposażenie, odzież kolarska i nowinki z branży – swój kolarski zestaw skompletujecie właśnie na naszych targach. Dodatkowo powiemy Wam gdzie warto pojechać i co zobaczyć w trakcie rowerowych wypraw!

KONGRES ROWEROWY

2 dni debat, warsztatów i paneli dyskusyjnych. Dziennikarstwo, psychologia sportu, dobre praktyki rowerowe - m.in. o tym porozmawiamy w trakcie kongresu.

STREFA CHILLOUT I ATRAKCJE SPORTOWE

Dla każdego coś pysznego, a potem czas na sportowe zmagania. Trening czy wyścig – na co się zdecydujecie?