II. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego dobiegła końca! Dziękujemy za wspólną zabawę!

Wrocław, Hala Stulecia

20 - 22.04.2018

TWG 2017 – najważniejsze wydarzenie sportowe 2017 roku

Blisko 4000 sportowców ze 100 krajów świata. Rywalizacja w 31 dyscyplinach na arenach w całym Wrocławiu. The World Games będzie największą imprezą sportową w 2017 r.w Polsce. Wielkie święto sportu rozpocznie się 20 lipca i potrwa do 30 lipca. Bilety już w sprzedaży.

W stolicy Dolnego Śląska zobaczymy najlepszych zawodników w swoich dyscyplinach. Dla nich to najważniejsze zawody w kalendarzu, a medal The World Games jest równie cenny, jak ten z igrzysk olimpijskich. To będzie jubileuszowa, dziesiąta edycja igrzysk. Poprzednie organizowano między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Japonii. Zawodom towarzyszy wielkie zainteresowanie mediów. Relacje z wrocławskich zmagań trafią do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach.

Nowe trendy i tradycja

Wśród prezentowanych konkurencji są dyscypliny w miarę nowe, jak i znane od kilkuset lat. The World Games to okazja, by zaprezentować publiczności dyscypliny, które stopniowo zdobywają coraz większą popularność. Ultimate frisbee to jedna z najszybciej rozwijających się konkurencji sportowych za oceanem. Siedmioosobowe zespoły mierzą się na boisku o wymiarach 100 na 37 metrów. Punkty zdobywa się za złapanie latającego dysku w tzw. strefie punktowej. Wakeboard to sport polegający na widowiskowym ślizganiu się po powierzchni wody za pomocą specjalnej deski. Zawodnik trzyma się liny i jest holowany przez motorówkę lub wyciąg. Piłka ręczna plażowa to z kolei propozycja dla tych, którzy lubią spędzać czas nad wodą. Ciekawostką jest fakt, że za wyjątkowo piękne bramki przyznawany jest dodatkowy punkt.

Na The World Games jest także miejsce na tradycję. Przeciąganie liny, jedna z najstarszych form sportowej rywalizacji, było dyscypliną olimpijską między rokiem 1900 a 1920. Gra w bule znana jest od XVIII wieku. We Francji, ojczyźnie tego sportu, zarejestrowanych jest 600 tysięcy zawodników. Łucznictwo, które na TWG będzie rozgrywane w dwóch odmianach – polowej i torowej, jako sport znane jest od co najmniej 250 lat.

Wrocławskie igrzyska pod patronatem MKOl

Od 2000 roku igrzyska odbywają się przy bliskiej współpracy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. MKOl uznaje The World Games za swego rodzaju przedsionek letnich igrzysk olimpijskich. We Wrocławiu po raz ostatni na TWG obejrzymy wspinaczkę i karate, które są już pewne obecności w programie igrzysk w Tokio w 2020 r.

Gwiazdy sportu na wyciągnięcie ręki

Zawody rozgrywane będą w ponad dwudziestu miejscach na terenie całego miasta. Ceremonię otwarcia zaplanowano na Stadionie Wrocław. The World Games to jednak nie tylko zmagania sportowe. Rywalizacja i walka o medale są oczywiście istotą igrzysk, ale bardzo ważnym miejscem jest także The World Games Plaza. Jak pokazują przykłady poprzednich edycji, ta strefa zabawy i rozrywki cieszy się olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Co ich przyciąga? Muzyka na żywo, pokazy sportowe, ciekawe wydarzenia kulturalne. Miejsce to odwiedzają także sportowcy – uczestnicy The World Games. „Selfie” z ulubieńcami znanymi ze sportowych aren, rozmowa o ostatniej akcji zwycięskiego meczu z jego uczestnikami – to wszystko będzie możliwe we Wrocławiu latem 2017 roku.

Wśród medalistów nie zabraknie Polaków, którzy regularnie zdobywają czołowe miejsca na mistrzostwach świata i Europy w dyscyplinach The World Games. Tylko w zeszłym roku nasi reprezentanci zdobyli trzy złote medale na mistrzostwach świata w ju-jitsu, złoto drużynowe na mistrzostwach świata w ratownictwie sportowym, mistrzostwo Europy w boksie tajskim czy w biegach na orientację. Od kilku sezonów głośno także o naszych zawodnikach we wspinaczce sportowej. Marcin Dzieński w 2016 roku został mistrzem świata we wspinaczce na czas. 15 metrową ścianę pokonał w niespełna 6 sekund.

Bilety już w sprzedaży

Już dziś można kupić bilety na igrzyska. Bilety są do nabycia za pośrednictwem serwisu eBilet.pl, a także w punktach sprzedaży na terenie całego kraju (pełna lista na www.ebilet.pl). W ofercie są też karnety na wszystkie zawody danej dyscypliny. Uczniowie, studenci, rodziny wielodzietne i emeryci mogą liczyć na bilety zniżkowe.

strong>Dyscypliny The World Games 2017

BIEG NA ORIENTACJĘ

BULE

FISTBALL

JU-JITSU

KAJAK POLO

KARATE

KORFBALL

KRĘGLE

LACROSSE

ULTIMATE FRISBEE

ŁUCZNICTWO

MUAY THAI

NARTY WODNE i WAKEBOARD

PIŁKA RĘCZNA PLAŻOWA

PŁYWANIE W PŁETWACH

PRZECIĄGANIE LINY

SPORTOWE RATOWNICTWO WODNE

SPORTY BILARDOWE

SPORTY GIMNASTYCZNE

SPORTY LOTNICZE

SPORTY WROTKARSKIE

SQUASH

SUMO

TANIEC SPORTOWY

TRÓJBÓJ SIŁOWY

UNIHOKEJ

WSPINACZKA SPORTOWA

NA ZAPROSZENIE:

FUTBOL AMERYKAŃSKI

KICKBOXING

WIOŚLARSTWO HALOWE

ŻUŻEL

Więcej na: www.theworldgames2017.com