Administratorzy Strony szanują prywatność swoich Użytkowników. Więcej o plikach cookies i ochronie danych osobowych przeczytasz tutaj. 

Wrocław, Hala Stulecia

20 - 22.04.2018

Bike Days na DFR czyli porcja rowerowego kina dla małych i dużych!

 Jeździmy na rowerach i oglądamy filmy. Pomyśleliśmy, że jest wielu nam podobnych. Postanowiliśmy zintegrować środowisko. Potraktować słowa ROWER i KULTURA jak synonimy. Stąd BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych, największe w tej części Europy wydarzenie o charakterze artystycznym i sportowym. W tym roku namiastkę rowerowego święta w wykonaniu Bike Days będziecie mogli poczuć także na DFR. Bike Days jedzie z nami i zaprasza Was na film-petardę "Rising from Ashes",  a także niedzielny poranek kinowy dla najmłodszych!

 Już po raz szósty oglądamy filmy w Kinie Nowe Horyzonty, po raz drugi podczas Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego. Kręcimy kilometry na wrocławskim Welodromie i animujemy miejskie przestrzenie. Chętnie też tworzymy zgrabne rowerowe powiedzenia, np. SMAR TO NIE BRUD albo SZUM GUM. Zapraszamy na BIKE DAYS 2018 już w dniach 14-17 czerwca. Pokażemy kilkadziesiąt filmów, zorganizujemy spotkanie z rowerzystami i wyścigi na torze kolarskim. Tymczasem na DFR 2018 spotkamy się aby obejrzeć:

 Sobota, godz. 17.00 - 18.30

 "Rising from Ashes", reż. T.C. Johnstone, USA / Rwanda / Wielka Brytania / Południowa Afryka 2012, 82 min

język filmu: ang, napisy: pol / ang

Wszyscy znamy najnowszą historię Rwandy i dramat, jaki rozciął kraj na pół. Pewnie czytaliśmy Tochmana, może widzieliśmy jakąś fabułę lub dokument. Rising from Ashes to pełnometrażowy dokument o pierwszej kolarskiej reprezentacji Rwandy przygotowującej się do startu w Igrzyskach Olimpijskich 2012. Opowieść symbolizująca przełamanie barier i granic w sporcie zarezerwowanym dotąd dla „białych”, oraz tych wewnętrznych między skonfliktowanymi grupami etnicznymi. To film, w którym rower jest symbolem zmian, zarówno indywidualnych, jak i społecznych oraz ustrojowych. Naprawdę świetna produkcja. Bardzo budująca.

 

 

 Niedziela, godz. 10.00 - 11.00

Poranki z Bike Days

Poranki filmowe dla najmłodszych. Pełno fascynujących opowieści z rowerem w tle. Zobaczymy m.in. Bolka i Lolka przyłączających się do kolarskiego peletonu, Misia Kudłatka wyzywającego zarozumiałą małpkę na kolarską potyczkę czy inne wycieczki rowerowe naszych bohaterów pełne przygód. W programie: "Bolek i Lolek. Przygoda na dwóch kółkach", "Bali. Chodźmy, Tato! No już!", "Miś Kudłatek. Pierwszy na mecie", "Słoń i rower", "Supertata i Pele"  

Więcej o ekipie Bike Days:

 www.bikedays.pl

FB: Bike Days na Facebooku