Administratorzy Strony szanują prywatność swoich Użytkowników. Więcej o plikach cookies i ochronie danych osobowych przeczytasz tutaj. 

Wrocław, Hala Stulecia

20 - 22.04.2018

Dolny Śląsk to region, który ma wszystkie atuty plasujące go w czołówce najbardziej atrakcyjnych turystycznie województw w kraju

Dolny Śląsk to region, który ma wszystkie atuty plasujące go w czołówce najbardziej atrakcyjnych turystycznie województw w kraju. Z roku na rok obserwujemy wzrost liczby turystów, którzy odwiedzają nasz region i odkrywają jego walory.

Coraz częściej wybierają aktywne formy spędzania wolnego czasu i przesiadają się na rowery. Województwo dolnośląskie to też prawdziwa kuźnia mistrzów zawodowego kolarstwa. Maja Włoszczowska, Rafał Majka, Bartek Huzarski, Ryszard Szurkowski czy Henryk Charucki – to tylko niektóre kolarskie sławy, które na dolnośląskich trasach szlifowały swoją wielką formę.

Dolny Śląsk to też pierwsze województwo w kraju, które ma własną Dolnośląską Politykę Rowerową (http://dpr.irt.wroc.pl/) i które stworzyło regionalny budżet sportowo-turystyczny „Aktywny Dolny Śląsk”. W pilotażowy projekt, zainicjowany w 2016r., zaangażowało się ponad 110 tys. osób, które oddały swój głos na inicjatywy zgłoszone przez minimum 50 mieszkańców regionu. 18 imprez sportowych odbyło się właśnie dzięki budżetowi „Aktywny Dolny Śląsk”. W 2017 r. 17 imprez otrzymało wsparcie.
W 2017 roku województwo zamierza przeznaczyć aż 23 mln zł na sport i turystykę. Za te pieniądze powstają m.in. przyszkolne pływalnie oraz realizowany jest program „Sprawny Dolnoślązaczek”, który powstał z myślą o najmłodszych mieszkańcach regionu.

Nie bez powodu to właśnie na Dolnym Śląsku, we Wrocławiu gościliśmy w 2017 r. Igrzyska Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017.